INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ

W REKRUTACJI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Drodzy Rodzice,

Aby przekonać się, jak Wasze dzieci czują się w gronie rówieśników i w nowym otoczeniu, skorzystajcie z naszych  zajęć adaptacyjnych, które prowadzimy w  naszym przedszkolu w czasie wakacji.. Zapraszamy na nie dzieci od 3 do 5 lat.

Podczas spotkań maluchy w towarzystwie rodziców i opiekunów uczą się nowych piosenek, zabaw i wierszyków.  Nawiązują pierwsze kontakty z rówieśnikami. Poznają w bezpieczny i przyjazny sposób nowe miejsce, jakim jest przedszkole. Uczą się w nim bawić, spożywać posiłki .

Na początku przez całe zajęcia rodzice towarzyszą swoim dzieciom.

Po paru spotkaniach dzieci pozostają pod opieką nauczycielek na cały czas trwania zajęć.

Wspólna zabawa pozwala na zawarcie pierwszych przyjaźni oraz łagodne wejście w nowe środowisko - ułatwia adaptację. Dzięki spotkaniom w Domowym Przedszkolu dziecko łatwiej rozstanie się z mamą i tatą wtedy, gdy nadejdzie czas pójścia do przedszkola.

Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do odwiedzenia naszej placówki w okresie wakacji.