RADY DLA RODZICÓW

1.        NIE PRZECIĄGAJ POŻEGNANIA W SZATNI, POMÓŻ DZIECKU ROZEBRAĆ SIĘ, POCAŁUJ JE I WYJDŻ.

2.        NIE ZABIERAJ DZIECKA DO DOMU, KIEDY PŁACZE PRZY ROZTANIU, JEŚLI ZROBISZ TO CHOĆ RAZ, BĘDZIE WIEDZIAŁO, ŻE ŁZAMI MOŻNA WSZYSTKO WYMUSIĆ.

3.        NIE OBIECUJ : JEŚLI PÓJDZIESZ DO PRZEDSZKOLA, TO COŚ DOSTANIESZ, KIEDY BĘDZIESZ ODBIERAĆ DZIECKO, MOŻESZ DAĆ MU MALEŃKI PREZENCIK, ALE NIE MOŻE BYĆ TO FORMA PRZEKUPYWANIA.

4.        KONTROLUJ SIĘ CO MÓWISZ. ZAMIAST : JUŻ MOŻEMY WRÓCIĆ DO DOMU  POWIEDZ : TERAZ MOŻEMY IŚĆ DO DOMU . TO NIBY NIEWIELKA RÓŻNICA, A JEDNAK PIERWSZE ZDANIE MA NEGATYWNY WYDŻWIĘK.

5.        NIE WYMUSZAJ NA DZIECKU, ABY ZARAZ PO PRZYJŚCIU DO DOMU OPOWIEDZIAŁO CO WYDARZYŁO SIĘ W PRZEDSZKOLU, TO POWODUJE NIEPOTRZEBNY STRES.

6.        JEŚLI DZIECKO PRZY POŻEGNANIU PŁACZE, POSTARAJ SIĘ, ABY PRZEZ KILKA DNI ODPROWADZAŁ JE DO PRZEDSZKOLA TATO, ROZTANIA Z TATĄ SĄ MNIEJ BOLESNE.

7. PAMIĘTAJ : ZAWSZE ŻEGNAJ I WITAJ SWOJE DZIECKO Z UŚMIECHEM!