O nas

„wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i jak postępować nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fuldhum

Drogi Rodzicu,

Jeśli masz dziecko w wieku 3 – 5 lat i szukasz przedszkola przyjaznego dziecku – przyjdź do nas.

·       Nasze przedszkole działa już od 1999 roku

·       Czynne od 7. 00 do 17.00

·       Ideą przewodnią  naszej placówki jest:

ü poszanowanie godności dziecka

ü umiejętności współdziałania z nim

ü motywacji i zaspakajania jego potrzeb

Nasz ramowy rozkład dnia dostosowany jest do potrzeb wynikających z wieku dzieci, uwzględnia zasady ochrony zdrowia i higieny. Wszystkie zajęcia dydaktyczne, zabawy i inne formy pracy z dzieckiem dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci.

Wciągu całego roku szkolnego prowadzimy program adaptacyjny, ułatwiający dziecku jak i rodzicom zaaklimatyzowanie w naszej placówce

Przedszkole dysponuję bogatą bazą środków dydaktycznych. Pomieszczenia są funkcjonalne i estetyczne oraz posiadamy ciekawy plac zabaw.

Uwzględniając prośby rodziców oferujemy bogatą  gamę zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Nauczyciele nasi znają prawa dzieci wynikające z Konwencji Praw Dziecka

Tworzymy okazje do poznawania tradycji rodzinnych, regionalnych, narodowych.

Organizujemy imprezy urodzinowe, uroczystości, wycieczki, przedstawienia teatralne, koncerty.

Chętnie bierzemy udział w konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe i instytucje na trenie naszego miasta

Do tradycji przedszkola należą imprezy i uroczystości, często z udziałem rodziców:

ü Pasowanie na przedszkolaka

ü Wycieczki okolicznościowe

ü Wigilia Domowa wraz z absolwentami przedszkola

ü Jasełka

ü Dzień Babci i Dziadka

ü Bal karnawałowy

ü Dzień Mamy i Taty

ü Spotkania z ciekawymi ludżmi

ü Pożegnanie straszaków

Drogi Rodzice,

Jeżeli chcecie, aby wasze dziecko uczęszczało do placówki gwarantującej bezpieczeństwo, oraz  bogatą i atrakcyjną ofertę zajęć dydaktycznych, rozwijało się harmonijnie, w  domowej   atmosferze przyjaźni i szacunku – zapraszamy.

Dyrektor i nauczyciele