O nas

„wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć o tym jak żyć, co robić i jak postępować nauczyłem się w przedszkolu”

Robert Fuldhum

Drogi Rodzicu,

Jeśli masz dziecko w wieku 3 – 5 lat i szukasz przedszkola przyjaznego dziecku –

przyjdź do nas.

·       Nasze przedszkole działa już od 1999 roku

·       Czynne od 7. 00 do 17.00

·       Ideą przewodnią  naszej placówki jest:

- poszanowanie godności dziecka

- umiejętności współdziałania z nim

- motywacji i zaspakajania jego potrzeb

Nasz rozkład dnia dostosowany jest do potrzeb wynikających z wieku dzieci, uwzględnia zasady ochrony zdrowia i higieny. Wszystkie zajęcia dydaktyczne, zabawy i inne formy pracy z dzieckiem dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci.

Wciągu całego roku szkolnego prowadzimy program adaptacyjny, ułatwiający dziecku jak i rodzicom zaaklimatyzowanie w naszej placówce

Przedszkole dysponuję bogatą bazą środków dydaktycznych. Pomieszczenia są funkcjonalne i estetyczne oraz posiadamy ciekawy plac zabaw.

Uwzględniając prośby rodziców oferujemy bogatą  gamę zajęć dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Nauczyciele nasi znają prawa dzieci wynikające z Konwencji Praw Dziecka

Tworzymy okazje do poznawania tradycji rodzinnych, regionalnych, narodowych.

Organizujemy imprezy urodzinowe, uroczystości, wycieczki, przedstawienia teatralne, koncerty.

Chętnie bierzemy udział w konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe i instytucje na trenie naszego miasta.

Do tradycji przedszkola należą imprezy i uroczystości, często z udziałem rodziców:

-Pasowanie na przedszkolaka

- Wycieczki okolicznościowe

-Wigilia Domowa wraz z absolwentami przedszkola

- Jasełka

- Dzień Babci i Dziadka

- Bal karnawałowy

- Dzień Mamy i Taty

-Spotkania z ciekawymi ludzmi

-Pożegnanie straszaków

Drodzy Rodzice,

Jeżeli chcecie, aby wasze dziecko uczęszczało do placówki gwarantującej bezpieczeństwo, oraz  bogatą i atrakcyjną ofertę zajęć dydaktycznych, rozwijało się harmonijnie, w  domowej   atmosferze przyjaźni i szacunku – zapraszamy.

Dyrektor i nauczyciele